Енергетика в Україні

Огляд

Енергетика в Україні

Енергетична галузь України активно розвивалася і розбудовувалася впродовж ХХ століття. Вугільна і атомна, а також гідро та газова енергетика були провідними напрямками часів радянської індустріалізації. За останні десятиліття Україна активно реформувала та модернізувала галузь, розвиваючи сучасні технології та відновлювані джерела енергії, як от енергію сонця та вітру. 

Під час атак Росії на українську енергетичну інфраструктуру, енергетична галузь України вистояла та довела свою спроможність, ефективність і перспективність.

Перспективи

Чи знайдеться в енергетиці стабільна робота для моєї дитини

Із приєднанням у 2022 до енергетичного союзу ЄС, Україна відіграє дедалі важливішу роль у розвитку енергетики регіону.

Україна та Польща розширили можливості для обміну електроенергією завдяки спільній лінії електропередачі протяжністю майже 400 км.

Джерело: Міністерство енергетики України

Очікуються інвестиції у зелену і відновлювану енергетику, що водночас дбає про екологію і забезпечує незалежність від російських енергоносіїв. Енергетика, поза сумнівом, належить до галузей, які розвиватимуться та забезпечуватимуть нові робочі місця.

Галузь потребуватиме найрізноманітніших фахівців.

Інновації

Сучасна енергетика

Виклики глобальної зміни клімату змушують світ переглянути ставлення до вироблення та споживання енергії. Україна теж докладає усіх можливих зусиль для впровадження зеленої енергетики.

У березні 2023 Україна поставила за мету до 2035 отримувати 50% енергії із атомних станцій, а 50% із відновлюваних джерел. ООН прогнозує, що до 2050 року ця пропорція складе 80/20 на користь екологічних енергоносіїв.

Джерело: Економічна Правда

Постійно відбувається модернізація електростанцій: дрони і роботи застосовуються для безпечного та ефективного обстеження та ремонту обладнання, знімання показників та контролю ліній електропередач. Штучний інтелект дедалі частіше залучається до моніторингу електромереж, прогнозування втрат та пошуку способів оптимізації процесів.

Юліана Оніщук

Робота в енергетиці створює можливість позитивно впливати на довкілля та суспільство. Тут фантастично великі можливості для молоді.

Зарплата

Чи можна добре заробляти в енергетиці

Зростання та модернізація галузі створюють стабільно високий запит на працівників, яким створюють умови для вдосконалення, розвитку та кар’єрного зростання. Зарплати в енергетиці вищі за середній дохід українців. Станом на 2024 рік, за даними Work.ua, спеціалісти тут отримували у середньому 24,500 грн.

Спеціальності

Кого потребує галузь

Перелік професій у енергетиці значно різноманітніший, ніж можна собі уявити. Тут зможуть себе реалізувати і представники робітничих професій, і інженери, і управлінці та аналітики.

Інженерія

  • виконують в енергетиці найрізноманітнішу роботу, від моніторингу та розподілу енергопостачання до високовольтних випробувань та вимірювань. Залежно від спеціалізації працюють в установах та на виїзді.

  • контролюють подачу електроенергії споживачам, збирають дані та аналізують інформацію, щоб забезпечити безперебійне електропостачання.

Відновлювана енергетика

  • вивчають найновітніший досвід та впроваджують технології, які сприяють переходу на відновлювані джерела енергії.

  • встановлюють та обслуговують сонячні панелі та електричні вітряки.

Бізнес-аналітика

  • аналізують внутрішні та зовнішні енергетичні ринки, розробляють бізнес-стратегії для керівництва енергетичних компаній.

Досліджуйте разом з дітьми вакансії в логістиці на сайтах Work.ua, Happy Monday, Robota.ua, Jooble

Відгуки

За що енергетики люблять свою роботу

З чого почати

Де здобути актуальний фах

Українські університети та заклади професійно-технічної освіти готують фахівців з енергетичних спеціальностей. Проте на аналітичні та управлінські посади приймають випускників з дипломами факультетів бізнесу, економіки та математики. Також в галузі постійно зростає запит на кваліфікованих спеціалістів з ІТ, штучного інтелекту та роботизації.  

Скористайтесь реєстром для пошуку освітніх можливостей, які підготують ваших дітей до роботи в енергетиці.

Поділіться вашою думкою

Інші індустрії

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

БУДІВНИЦТВО

ЛОГІСТИКА

Інформаційна кампанія «Поглянь на професії по-новому» втілюється IREX та Zinc Network у партнерстві з Міністерством освіти і науки України в межах програми USAID “Мріємо та діємо”.

Програма USAID “Мріємо та діємо” спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні. Програма сприяє молодіжним інноваціям і підприємництву, працевлаштуванню і розбудові кар’єри, посиленню участі молоді у прийнятті рішень у громадах та на національному рівні, а також підвищує потенціал української молоді бути рушійною силою толерантності та поваги до різноманітності. 

Створюючи сприятливе середовище та відновлюючи доступ до формальної та неформальної освіти, програма підсилює можливості молоді реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни.

«Мріємо та діємо» творить зміни в Україні з молоддю для молоді. Залучає молодих українців та українок до розробки та реалізації проєктів та ініціатив, посилює спроможність різних інституцій надавати молоді якісні послуги, а також проводить дослідження, щоб на їх основі формувати молодіжну політику та рухатись до ефективних та стійких змін.

Ця платформа стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст матеріалів є відповідальністю IREX та Zinc Network і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Стежте за кампанією у соцмережах