Будівництво в Україні

Огляд

Будівництво в Україні

Українські міста та інфраструктура динамічно розбудовувалися впродовж останніх десятиліть. За умов постійних воєнних руйнувань технології швидкої відбудови стали стратегічно важливими. Будівництво житлових комплексів, шкіл, лікарень, мостів, доріг потребує фахівців і фахівчинь, які зможуть втілити найсміливіші проєкти.

Перспективи

Чи знайдеться в будівництві перспективна робота для моєї дитини

Будівництво завжди забезпечувало роботою велику кількість найрізноманітніших фахівців. У 2024, з поступовим відновленням роботи галузі, спостерігається гострий брак працівників, що зумовило підвищення заробітної плати.

За усіма прогнозами, кількість вакансій тут лише зростатиме. Найближчим часом очікується суттєвий приплив капіталу і інвестицій, оскільки за приблизними оцінками вартість процесів відбудови оцінюється сотнями мільярдів доларів.

В Україні протягом 2023 року почали будувати більше 50 000 нових квартир. 

Джерело: Liga.net

Інновації

Сучасне будівництво

Будівництво часто сприймається як галузь, робота в якій передбачає надмірні фізичні навантаження та може бути небезпечною і травматичною. Проте на сучасних будівельних майданчиках з вантажами працює спеціальна техніка, а безпеці праці приділяється велика увага. Крім того, будівництво не обмежується безпосереднім зведенням конструкцій. За кожним об’єктом стоять команди, які використовують в роботі штучний інтелект, віртуальну та доповнену реальність, дрони та робототехніку. В проєктуванні широко застосовується технологія інформаційного моделювання будівель (ВІМ). 3D друк конструкцій – ще одна інновація, яка стрімко розвивається.

Будівництво давно позбулося гендерних стереотипів і створює рівні кар’єрні можливості як для чоловіків, так і для жінок.

Світлана Кагітіна

Я обрала роботу кранівниці, щоб бути фінансово незалежною. Також мені подобається бути причетною до створення нового житла для молодих сімей з дітьми. Я щоразу радію, коли проходжу повз будинок, який будувала.

Зарплата

Чи можна добре заробляти у будівництві

Будівельні професії завжди були добре оплачуваними.

Станом на 2024 рік, середня за вакансіями на Work.ua зарплата будівельників складала 25,000 грн, тоді як середня зарплата українців становить 18,720 грн. З прогнозованим вливанням інвестицій у будівельну галузь, очікується і стрімке зростання оплати праці.

Також багато представників архітектурно-будівельних професій започатковує власну справу, що дозволяє збільшити рівень доходів та вільно розпоряджатися власним часом.

Ви легко можете самостійно оцінити рівень зарплат в будівництві на сайтах Work.ua, Happy Monday, Robota.ua, Jooble

Спеціальності

Кого потребує галузь

Будівництво пропонує надзвичайно широкий спектр професій і на будмайданчику, і поза ним. Функціонування будівельних процесів неможливе без інженерії, архітектури, дизайну, права та менеджменту.

Будівельні професії

  • управляють будівельними кранами, екскаваторами та іншою спеціалізованою будівельною технікою. Це професії без яких неможливо втілити жоден сучасний проєкт.

  • відповідають за правильне і надійне з’єднання елементів найрізноманітніших конструкцій.

  • можуть поєднувати багато різних спеціалізацій та вмінь, необхідних для внутрішніх і зовнішніх робіт.

Інженерні професії

  • роблять заміри, вивчають характеристики рельєфу ділянок, запланованих під будівництво та відповідають за точність під час проведення будівельних робіт.

  • аналізують будівельні матеріали (наприклад бетон), щоб гарантувати їхню міцність та надійність. Поєднують роботу на будівельному майданчику та в лабораторії.

Архітектура, дизайн та урбаністика

  • представляють найбільш творчий і водночас дуже точний фах у галузі будівництва. Архітектор розробляє концепцію об’єкту, проєктує і детально продумує його будівництво.

  • спільно з архітекторами та інженерами, створюють за допомогою спеціального програмного забезпечення 3D моделі проєкту.

Управління та супровід

  • володіють знаннями про земельне право, земельний кадастр, землевпорядкування та управління земельними ресурсами.

  • організовують проведення технічно-монтажних робіт та забезпечують дотримання технологічної послідовності виробництва.

Досліджуйте разом з дітьми вакансії в будівництві на сайтах Work.ua, Happy Monday, Robota.ua, Jooble

Відгуки

За що фахівці будівельної галузі люблять свою роботу

З чого почати

Де здобути актуальний фах

В багатьох ВУЗах та професійно-технічних закладах освіти можна отримати будівельний або архітектурний фах. Проте не варто забувати про менеджмент, інженерію та юриспуденцію. Також постійно зростає запит на впровадження  ІТ технологій в будівництві.

Скористайтесь реєстром для пошуку освітніх можливостей, які підготують до роботи в будівельній галузі.

Поділіться вашою думкою

Інші індустрії

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

ЕНЕРГЕТИКА

ЛОГІСТИКА

Інформаційна кампанія «Поглянь на професії по-новому» втілюється IREX та Zinc Network у партнерстві з Міністерством освіти і науки України в межах програми USAID “Мріємо та діємо”.

Програма USAID “Мріємо та діємо” спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні. Програма сприяє молодіжним інноваціям і підприємництву, працевлаштуванню і розбудові кар’єри, посиленню участі молоді у прийнятті рішень у громадах та на національному рівні, а також підвищує потенціал української молоді бути рушійною силою толерантності та поваги до різноманітності. 

Створюючи сприятливе середовище та відновлюючи доступ до формальної та неформальної освіти, програма підсилює можливості молоді реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни.

«Мріємо та діємо» творить зміни в Україні з молоддю для молоді. Залучає молодих українців та українок до розробки та реалізації проєктів та ініціатив, посилює спроможність різних інституцій надавати молоді якісні послуги, а також проводить дослідження, щоб на їх основі формувати молодіжну політику та рухатись до ефективних та стійких змін.

Ця платформа стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст матеріалів є відповідальністю IREX та Zinc Network і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Стежте за кампанією у соцмережах