РЕСУРСИ
ПУТІВНИК "ЯК РЕАЛІЗУВАТИ ЛОКАЛЬНІ ВОЛОНТЕРСЬКІ АКТИВНОСТІ"
В Путівнику ви знайдете практичні поради із залучення та менеджменту волонтерів, формування команди та повний опис процесів, як організовувати локальні волонтерські активності. Також, шукайте чек лист, вправи, юридичні аспекти волонтерства, історії людей яким все вдалося та навіть каталог вуличних меблів.
Путівник стане в нагоді, якщо ви: локальний активіст, громадський діяч, представляєте органи місцевого самоврядуванн/заклади освіти й культури/ОСББ, долучались в ролі волонтара(ки), а тепер наснажились організувати акцію та створити можливість для залучення до волонтерства інших людей.
ДОРОЖНЯ КАРТА ШКІЛЬНОГО САМОВРЯДУВАННЯ
У дорожній карті запропоновані кроки для реформування, запуску або вдосконлення учнівського самоврядування у школах. Тут ми надаємо інформацію про можливі моделі розвитку та роботи зі шкільним самоврядуванням залежно від його стану на момент початку роботи. Моделі можуть відрізнятися на початку та адаптовуватися до потреб та ситуації в конкретній школі. Інструкції включають чеклісти, цикл шкільного самоврядування, обов'язки та принципи діяльності та стануть помічними для впровадження дієвого механізму врядування.
ПОСІБНИК “ЯК ВПРОВАДИТИ ПРОГРАМУ СТАЖУВАННЯ ДЛЯ МОЛОДІ”
Цей посібник містить покрокові інструкції та рекомендації для органів місцевого самоврядування, як впровадити програму стажування для молоді. Програма стажування є інструментом, який можна використовувати для залучення найбільш кваліфікованих молодих громадян до служби в ОМС, для популяризації служби в ОМС та зміцнення кадрового потенціалу.
ЗАСТОСУВАННЯ ТРАВМА-ІНФОРМОВАНОГО ПІДХОДУ
Цей матеріал надає теоретичний фундамент травма-інформованого підходу та пропонує конкретні практичні стратегії для впровадження цього підходу у роботу команд, що займаються моніторингом та оцінкою, а також проведенням досліджень в цілому. У зв'язку зі специфікою програми "Мріємо та діємо", він зосереджений на молоді, але підходить для роботи і з іншими вразливими групами. Він описує найкращі практики застосування підходу, включаючи етичні міркування та стратегії залучення вразливих груп населення до заходів MERL – як частини команди, так і в ролі учасників_ць.
ПОСІБНИК “ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА: ЯК ВТІЛИТИ НА ПРАКТИЦІ”
Унікальний посібник із громадянської освіти, створений з урахуванням реального досвіду українських активістів. Містить практичні інструментам із наступних тем: учнівське самоврядування, громадянське суспільство, молодіжні ради та організації, громадянська ідентичність через молодіжні обміни, політичні дебати про сталий розвиток, орієнтований на громади.
МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ІНТЕГРОВАНОГО КУРСУ “ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА”
У посібнику зібрані різноманітні активності та вправи, які адаптовані до уроків громадянської освіти в 10 класі.
Усі вправи відповідають навчальній програмі інтегрованого курсу «Громадянська освіта» (2022 р.)
СТАНДАРТИ МОЛОДІЖНИХ ЦЕНТРІВ
Цей стандарт створено для молодіжних центрів, які стали учасниками програми «Мріємо та діємо». Саме такі центри прагне побудувати програма в Україні і для цього створила цей документ. Цей стандарт може бути корисний іншим молодіжним центрам чи молодіжним працівникам і працівницям, які прагнуть створити молодіжні центри у своїх громадах.
ПОСІБНИК ДЛЯ МОЛОДІ “ВСІ РІЗНІ - ВСІ СВОЇ”
В цьому посібнику ділимося набором заходів, які молоді люди можуть проводити для просування толерантності, поваги до різноманіття та розбудови соціальної згуртованості у своїх громадах. В посібнику представлені покрокові інструкції для проведення навчань, ігрових та діалогових заходів разом із супутніми роздатковими матеріалами.
НАБІР СПОРТИВНИХ ВПРАВ З МЕДІАГРАМОТНОСТІ
Набір вправ, які можна використати для проведення змагання у громаді під назвою Кубок з медіаграмотності (Чемпіонат). Ігри також можна використовувати окремо: на уроках фізкультури, під час проведення літніх таборів у школах, як складова інших заходів для молоді тощо.
ПОСІБНИК “КІБЕРГІГІЄНА ТА ПРОТИДІЯ КІБЕРБУЛІНГУ”
Ділимося набором навчальних заходів, які молоді люди можуть проводити для розвитку навичок безпечної поведінки в інтернеті серед однолітків. Через інтерактивні навчальні вправи в посібнику розкриваються теми розпізнавання та протидії кібербулінгу, шкідливого програмного забезпечення та соціальної інженерії та інше.
МЕДІАГРАМОТНІСТЬ ДЛЯ ГРОМАД
«Медіаграмотність для громад» - це інтерактивний навчальний інструментарій, збірка більше 50 сценаріїв для проведення практичних занять з медіаграмотності.
КОЛИ СВІТ НА МЕЖІ ЗМІН: СТРАТЕГІЇ АДАПТАЦІЇ
Цей посібник - це зручний і доступний ресурс для допомоги вчителям в опануванні інструментами психологічної підтримки та адаптації до нових умов у воєнний час. Він стане у нагоді для використання в роботі колективами закладів як загальної, так і професійно-технічної освіти.
ЯК ЗРОБИТИ ОНЛАЙН-ОБМІН ДЛЯ ШКОЛЯРІВ?
У цьому посібнику ГО «Глобал Офіс» ділиться своїм досвідом і методикою проведення онлайн-обміну на прикладі проєкту «GOxChange у школі», які ви можете використати у своїй освітній і громадській діяльності.
ІНТЕРАКТИВНИЙ ПОСІБНИК
“ЯК СТВОРИТИ КАР’ЄРНИЙ ЦЕНТР?”
Посібник покликаний допомогти освітянам, фахівцям і фахівчиням молодіжних центрів, громадських організацій чи центрів зайнятості ефективно запровадити кар’єрні послуги. Його матеріали стануть в пригоді тим, хто планує створити центр кар’єри або надавати якісні кар’єрні послуги, зокрема для молоді.
СПІЛЬНО СИЛЬНО. ПОСІБНИК ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ
Шкілький тиждень активізму - це можливість для освітян та учнів проаналізувати сильні сторони їх громад та ті, які потребують змін, згенерувати ідеї та рішення, обрати одну для реалізації та втілити її протягом 5 днів. Учні зможуть розвинути навички громадянської обізнаності, співпраці, роботи в команді й комунікації, а також вміння і готовність брати участь у суспільно важливих процесах.
Для дітей 5-10 класу.