ДОСЛІДЖЕННЯ


Одним із завдань програми "Мріємо та діємо" є проведення досліджень, аналіз даних, тенденцій та підходів, щоб на основі них формувати молодіжну політику, розробляти програмну діяльність та рухатися до ефективних та стійких змін.

Погляди української молоді на національну ідентичність

Метою цього дослідження було виявити уявлення та переконання молодих українців(ок) щодо поняття «національна ідентичність», зокрема:

  • Зрозуміти, як молоді люди бачать свою національну ідентичність у ширшому євроатлантичному контексті у зв'язку з цінностями та принципами сучасних демократій;

  • Дослідити, як вони сприймають «історичні та культурні наративи», що формують їхнє відчуття приналежності до української спільноти;

  • Зафіксувати будь-які зміни в розумінні того, що означає бути українцем(кою) після повномасштабного російського вторгнення у 2022 році.

УКРАЇНСЬКА МОЛОДЬ СЬОГОДНІ

THE UKRAINIAN YOUTH OPINION SURVEY

Результати опитування української молоді проведеного з 19 червня по 21 липня 2024 року Центром аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (МРІ) в межах програми USAID “Мріємо та діємо“. Опитування охоплює участь молоді у громадському та політичному житті, міграційні настрої, освіту, професійну зайнятість, бачення майбутнього та можливостей, участь у відбудові України, сприйняття соціальних груп і меншин, та споживання медіа.

Оцінка потреб системи загальної середньої освіти України

Youth-Led Secondary Education Needs Assessment Report

Метою цього дослідження було визначити поточні бар’єри в системі середньої освіти України та чинники, що сприяють ефективному навчанню, для інформування майбутніх укладачів_ок освітньої політики для молоді та розробників_ць програм. В дослідженні взяли участь українська молодь шкільного віку та вчителі_ьки, - ті, хто навчаються і викладають під час повномасштабного російського вторгнення. Особливістю дослідження є його проведення за участю української молоді, яка увійшла до складу дослідницької групи разом зі старшими дослідниками_цями. Останні підсилювали спроможність молодих дослідників та надавали їм технічну підтримку під час проведення дослідження – від створення інструментарію до аналізу даних.

Молодіжне волонтерство в Україні

Youth volunteering in Ukraine

Мета цього дослідження полягає в тому, щоб з’ясувати як молодь розуміє волонтерство, чим є волонтерство для молоді та чи хочуть вони стати волонтерами; а також якими є основні мотиви та бар’єри молодіжного волонтерства в Україні. Результати дослідження допомагають визначити як можна розширити залучення молоді до волонтерства та як молоді українці бачать свою майбутню роль волонтера, та роль волонтерства у післявоєнній дійсності та місце українського волонтерства у міжнародному контексті.

Індекс взаємодії молоді з інформацією (Y-VIBE)

Медіаграмотність та споживання інформації серед української молоді

Індекс взаємодії молоді з інформацією або Youth-Focused Vibrant Information Barometer (Y-VIBE) – це дослідження, орієнтоване на молодь, яке має на меті виявити більш глибоке розуміння споживання та взаємодії з інформацією, навичок медіаграмотності, серед дітей та молоді віком 10–17 років.

Мета дослідження полягає в тому, щоб з’ясувати мотиви молоді, тригери та бар’єри; дізнатися більше про спосіб мислення щодо споживання інформації; а також визначити різні практики використання медіа серед молоді.

Дослідження ринку праці

Labor-Market Assessment

У цьому звіті узагальнено результати дослідження ринку праці (LMA), проведеного у березні-квітні 2021 року в Україні в межах програми "Мріємо та діємо". Метою дослідження було виявлення найбільш сприятливих для молоді галузей і ланцюжків створення цінності щодо трудової зайнятості та підприємництва; визначення галузей, областей і державно-приватних партнерств, які сприятимуть збільшенню зайнятості молоді віком 18-35 років під час реалізації програми.

Концепція сучасного молодіжного центру

The concept of a modern youth center

Цей звіт узагальнює результати кількісного та якісного дослідження бачення сучасних молодіжних центрів в Україні, яке було проведено в IREX командою програми «Мріємо та діємо» у березні – квітні 2021 р. Мета цього дослідження – зрозуміти очікування та потреби молоді (10–35 років) для створення сучасних молодіжних центрів. Дослідження також окреслює ключові мотиваційні фактори, що спонукають молодь відвідувати молодіжні центри, та основні бар'єри, що впливають на неможливість відвідування.

Future of work 2030: як підготуватися до змін в Україні

Future of work 2030: how to prepare for change in Ukraine

Результати дослідження допомагають визначити ключові тренди майбутнього, які гратимуть вирішальну роль у роботі 2030. Надані у дослідженні рекомендації — дороговказ для державних і приватних організацій, освітніх та молодіжних установ щодо того, як допомогти молодим людям знайти себе в роботі майбутнього.

Національне опитування молоді

National Youth Opinion Survey

Результати національного опитування молоді проведеного з 22 лютого по 28 березня 2021 року Центром аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (МРІ) охоплює участь молоді у громадському та політичному житті, міграційні настрої молоді, сприйняття соціальних груп і меншин, особистісний розвиток та користування медіа.